DomůNovinkyMEDIAPodmínky hraníSíň slávyKontaktZpracování osobních údajůO nás

Krátké recenze hráčů, kteří dosáhli 20. level:

"Tato hra mě zaujala, člověk musí uvažovat, taktizovat, komunikovat s ostatními. Hodně podařená hra."

krašpinky - Hospodář

"Hrál jsem i jiné hry,ale žádná mě nenadchla tak,jako Niborea.Je to hra,která má své "Kouzlo". :-)"

Shrewsbury - Bojovník

"Konečně onlinovka, u které vydržím sedět celý den ! Poutavý a vtipný příběh, výborné zpracování, boje se zombíkama, prostě není co vytknout !"

Matošo - Bojovník

"Chytlavá hra s dobrým zpracováním, příběhem i grafikou. Občasné překlepy se dají překousnout :-)"

Lodes - Čaroděj

Obsah

Niborea obsahuje tyto základní prvky:
  • kvalitní a dlouhý příběh, který může hráč hrát klidně i sám jako single-player game
  • množství originálních, zábavných postav a jejich dialogů
  • silné RPG prvky v podobě hrdiny, který bojuje s NPC, jinými hráči a nahrazuje rekrutování armád. Hrdina může volit mezi povoláními Bojovník, Čaroděj, Špión a Hospodář a postupně si vybírat a vylepšovat desítky abilit.
  • budování města, které nemůže žádný silnější hráč zničit a znechutit tak hru nováčkům nebo méně aktivním hráčům
  • systém různých typů kontinentů - mírové kontinenty pro ty, kteří nechtějí bojovat, ale budovat, přátelsky soutěžit a hrát příběh. Bojové kontinenty pro ty, kteří rádi zápasí a škodí si navzájem.
  • hra je zdarma

Představujeme vám novou browserovou free-to-play hru Niborea z poněkud netradičně pojatého fantasy světa. Ujmete se mladého, nešťastného Prince, kterého jeho Macocha připravila o trůn a vyhnala do vzdáleného zapadákova. Tentokrát je to osobní: nebudete zachraňovat ani svět, ani mír, ani nejvyšší dobro, ale to, co vám po právu náleží - vaše dědictví, trůn a hrdost.
Od jiných strategicko - budovacích browser-based her se Niborea liší několika prvky a vylepšeními, jako je například silná přítomnost RPG elementů zosobněná Hrdinou, který postupuje na nejvyšší 120. level, disponuje desítkami abilit a magických předmětů, na výběr má několik povolání (Mág, Špión, Válečník a Hospodář) a bojuje proti questům plným nepřátel několika ras, kteří na Hrdinu chrlí různé kombinace unikátních kouzel.
Na rozdíl od většiny jiných browserovek, Niborea obsahuje propracovaný, humorně laděný příběh a plnohodnotnou singleplayerovou kampaň, která zajistí desítky až stovky hodin zábavy. Pokud hráč nechce, nemusí s ostatními protihráči vůbec bojovat. Umístí se na jeden z mírových kontinentů, kde je chráněn proti útokům a nájezdům ostatních a může si sám v klidu proklestit svou cestu příběhem.
Pokud hráč bojovat chce, stačí se přemístit na bojový kontinent kde nefungují ochrany proti kouzlení a špionáži, a hráči si mohou navzájem s chutí škodit a v aliancích bojovat o dominanci nad daným kontinentem. Občas tajnou akcí prolomí nepříteli magickou obranu a společně ho pak zasypou sprškou kouzel, jindy zas nejprve kouzly oslabí jeho tajnou službu a podniknou zlodějský nájezd na jeho zlato a suroviny, a při odchodu poníží jeho obyvatele. Po celkovém vítězství si mohou založit další kontinent a souboj zopakovat.
V Niborei na rozdíl od jiných her není možné nikoho příliš zdevastovat a znechutit mu tak zábavu poničením jeho těžce budované základny. Z každého útoku se dá vzpamatovat za krátký čas.
Hra obsahuje managementovou část kde hráč buduje své město a jeho okolí, příběhovou část v níž hrdina bojuje proti hordám nepřátel a získává dodatečné zdroje, a multiplayerovou část ve které si to hráči rozdávají mezi sebou. Hra je přizpůsobivá, při tvorbě se pamatovalo na hráče aktivní i příležitostné.
V Niborei je velmi žádoucí skutečná spolupráce několika hráčů a při větších soubojích třeba spojovat schopnosti několika povolání. Nejde jen o společný útok hrubou silou, ale o chytré kombinování různých kouzel a abilit. Ty se vzájemně doplňují a podporují, a výsledkem úspěšné koordinace je unikátní multiplayerový zážitek.
Hra se dá hrát zcela zdarma, ale samozřejmostí jsou různé výhody navíc pro platící prémiové hráče. Jde o usnadnění, jejichž existence nevytváří žádnou zásadní nerovnováhu v neprospěch neplatících hráčů.
Při orientaci ve hře nováčkům pomáhají zkušenější hráči, které si lze zvolit za patrona, přičemž je v jejich zájmu aby se nováčkovi, jejich vazalovi, dařilo. Vždy je proto k dispozici někdo, kdo ochotně a rád poradí s problémem nebo zákysem.
Niborea běžela v beta testu celý rok a je tedy slušně vyladěna, stále je však vylepšována a momentálně se nachází v pro-release stadiu téměř před dokončením. Už tak je ale lepší než všechny ostatní hry této kategorie, to její tvůrci zaručují a pokud jim nevěříte, vyzkoušejte ji:)